Haber

Güney Kore, Kuzey Kore’nin füze tehditlerine karşı 2023’te ABD ile tatbikatları artıracak

Güney Kore, önümüzdeki yıl ABD ile “gerçekçi” eğitim senaryoları ve saha tatbikatlarını artırarak Kuzey Kore’nin nükleer ve füze tehditlerine karşı yeni tedbirler alacağını duyurdu.

Yonhap ajansının haberine göre, Kuzey Kore’nin füze tehditleri nedeniyle tansiyon tırmanırken, Güney Kore Savunma Bakanlığı ülkenin siyasi önceliklerini görüşmek üzere toplantı yaptı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, ABD ve Güney Kore’nin 2023’ün ilk yarısında Ssangyong deniz tatbikatı da dahil olmak üzere 20’ye yakın ortak eğitim programı başlatmayı planladıkları kaydedildi.

“(Güney Kore-ABD) önümüzdeki yılın ilk yarısında ortak tatbikatların ölçeğini ve türlerini genişletmeye ve Kuzey Kore nükleer ve füze tehditleri tırmanırken gerçekçi eğitim senaryoları ile ortak tatbikatlar için uygulama prosedürlerini iyileştirmeye karar verdi. .” kelime kullanıldı.

Yapay zeka ile çeşitli teknolojilerin kullanılması amaçlanmaktadır.

Toplantıda, Kuzey Kore’nin nükleer ve kitle imha silahlarından kaynaklanan tehditleriyle başa çıkmak için Güney Kore Genelkurmay Başkanlığı’nda yeni bir birim oluşturulmasının ele alındığı bildirildi.

Toplantının gündeminde “Savunma İnovasyonu 4.0” programının da yer aldığı belirtildi.

Program kapsamında, Güney Kore ordusunun uzay, siber uzay ve diğer alanlarda güvenliğini güçlendirmeye yönelik girişimleri kapsamında hem insan hem de insansız platformları kullanan yapay zeka tabanlı bir sisteme geçeceğine işaret edildi.

Bakanlık, üst düzey yetkililerin gelecek yıl “yüksek güçlü, ultra hassas vuruş yeteneği” geliştirmeye yönelik yatırımları artırma konusunda anlaştıklarını duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu